Značka Australian Original

Olej Tea Tree Oil Australian Original 100%, ten s klokanem!

Pochází z plantáží v severovýchodní Austrálii. Přímo tam se také extrahuje za nejpřísnějších podmínek a podle mezinárodního standardu ISO 4730.

Světle zlatý olej z listů stromu Melaleuca alternifolia okamžitě zaujme výraznou a velmi charakteristickou vůní, vyhledávaný je ale pro své léčivé a kosmetické účinky a univerzálnost použití v péči o zdraví a krásu celé rodiny. Své místo si najde také jako nepostradatelný přírodní pomocník v domácnosti.

Tento „všelék“ je nejsilnější přírodní antiseptikum!

Proč by neměl Tea Tree Oil Australian Original 100%, ten s klokanem, chybět v žádné domácnosti?

  • Má silné antibakteriální a protizánětlivé účinky
  • Má silné antimykotické a antifungicidní účinky
  • Likviduje mykózy a kvasinkové infekce
  • Hojí drobná poranění kůže a kožní onemocnění
  • Odpuzuje hmyz, včetně blech a vší
  • Působí proti nachlazení a bolestem v krku
  • Příznivě působí při únavě, namožení svalů a bolesti kloubů
  • Dezinfikuje

Recepty s olejem Tea Tree Oil Australian Original 100%

Problém:      Akné, opary, afty, koutky

Řešení:         Nanášejte pomocí tamponu pár kapek Tea Tree Oil Australian Original 100% na postižené místo, olej ranku vydezinfikuje, mírně vysuší a urychlí její přirozené hojení. Aplikaci opakujte několikrát denně až do vymizení problému nebo zlepšení stavu.

Problém:      Artritida, revma, dna, modřiny

Řešení:         Vmíchejte 20 kapek Tea Tree Oil Australian Original 100% do 2 dcl jiného oleje (například mandlového), a pro zmírnění bolestí a urychlení hojení do postiženého místa 3x denně jemně vmasírujte. Tento proces aplikujte při akutním problému až do ustoupení potíží a zlepšení stavu, nebo preventivně alespoň 1x denně před spaním.

Problém:      Únava, stres, vypětí

Řešení:         Tea Tree Oil Australian Original 100% lze použít také v rámci aromaterapie. Do aromalampy nakapejte 3 – 5 kapek Tea Tree Oil Australian Original 100% během odpočinku a relaxace, případně aplikujte pravidelně v období zvýšené aktivity, či stresových situací jako prevenci.

Problém:      Bolavé svaly a klouby

Řešení:          Přidejte 10 kapek Tea Tree Oil Australian Original 100% do koupele, nebo bolavá místa několikrát denně masírujte směsí Tea Tree Oil Australian Original 100% a jiného oleje v poměru viz výše.

Problém:      Zánět a bolest v krku, laryngitida

Řešení:          Přidejte 5 kapek Tea Tree Oil Australian Original 100% do sklenice vlažné vody (3 dcl) a kloktejte několikrát denně. Pozor, směs nikdy nepolykejte! Tento postup opakujte pravidelně do pominutí akutních problémů.

Problém:      Zánět průdušek, kašel, rýma, zánět dutin

Řešení:          Nakapejte 10 kapek Tea Tree Oil Australian Original 100% do stabilní nádoby s horkou vodou postavte ji na pevnou podložku, u které budete moci bezpečně sedět. Skloňte obličej nad páru, překryjte hlavu i s nádobou šátkem, aby nedocházelo k úniku páry obohacené o Tea Tree Oil Australian Original 100%, a inhalujte. Pár kapek můžete aplikovat na prsa, na záda a do oblasti plic. Tento postup opakujte několikrát denně jako doplněk standardní léčby do ustoupení akutních problémů a zlepšení stavu.

Problém:      Bradavice

Řešení:          Smíchejte v poměru jedna ku jedné Tea Tree Oil Australian Original 100% a mandlový olej. Jednu kapku této směsi aplikujte 2x denně přímo na bradavici pomocí běžně dostupného kapátka a následně přelepte bradavici náplastí. Opakujte, dokud bradavice nezmizí.

Problém:      Nehtové plísně

Řešení:          2x denně masírujte postižené místo tamponem namočeným v Tea Tree Oil Australian Original 100% po dobu několika minut. Aplikujte až do ústupu obtíží.

Problém:      Kožní infekce

Řešení:          3x denně vmasírujte do postiženého místa několik kapek Tea Tree Oil Australian Original 100%.

Problém:      Záněty dásní a parodontitida

Řešení:          Postižená místa potírejte ráno a večer tamponem, na který nakapejte 5 kapek Tea Tree Oil Australian Original 100%, poté ústa vypláchnete sklenkou vody (3dl) s 10 kapkami Tea Tree Oil Australian Original 100%.

Problém:      Mastné vlasy, lupy

Řešení:          Po umytí vmasírujte do pokožky hlavy 10 kapek Tea Tree Oil Australian Original 100%.

Problém:      Vši

Řešení:          V období zvýšeného výskytu vší preventivně přidávejte 10 kapek Tea Tree Oil Australian Original 100% do svého běžného šamponu, nechejte 10 minut působit a poté opláchněte. Opakujte dle potřeby jednou až dvakrát týdně. Pro zvýšení účinku oplachujte umyté a ošetřené vlasy vodou obohacenou o několik kapek Tea Tree Oil Australian Original 100%

 

Recepty pro zdravou domácnost

Problém:      Běžná nečistota, plíseň

Řešení:          Smíchejte 2 lžičky Tea Tree Oil Australian Original a 2 hrnky teplé vody. Aplikujte pomocí rozprašovače na znečištěné místo nebo plíseň, nechte chvíli působit a poté mechanicky odstraňte a opláchněte. Aplikujte při každém úklidu jako universální čistič v domácnosti. Lze jej používat na všechny typy pevných povrchů.

Problém:      Vodní kámen, usazeniny a povrchy v koupelně a na WC

Řešení:          Smíchejte 2 lžíce Tea Tree Oil Australian Original 100% se 2 lžícemi kuchyňské solí a aplikujte houbičkou na usazené nečistoty. Poté spláchněte.

Problém:      Dezinfekce nádobí a myčky nádobí

Řešení:          Přidávejte při každém mytí několik kapek Tea Tree Oil Australian Original 100% do dávkovače vaší myčky.

Problém:      Dezinfekce prádla od plísní a bakterií

Řešení:          Přidávejte několik kapek Tea Tree Oil Australian Original 100% k pracímu prášku do dávkovače pračky při každém praní.

 

Před užitím produktů s Tea Tree Oil si pečlivě přečtěte příbalovou informaci. Pro kompletní informace k užití Tea Tree Oil čtěte také: